Farba fasádneho tehlového obkladu

Zatúžili ste aj vy po tehlovom dome? Pomocou tehlových obkladových pásikov sa aj z obyčajnej fasády stane dom s neobyčajnou estetickou hodnotou.

Tehla - tradičný stavebný materiál, ktorý sa používa už stáročia. Tehlová fasáda domu sa stáva čoraz viac populárnejšou aj v našich končinách. Tehlový dom vytvára dokonalú harmóniu s okolitou krajinou, ideálne s veľkou záhradou.

Fasáda domu výrazne vplýva na jeho celkový charakter. Tehlová fasáda zaručene vytvára harmonické prepojenie domu a záhrady. Výberom odtieňu fasádneho obkladu dávate domu určujúci vzhľad. Je mnoho tónov a odtieňov tehlovej farby, preto by sme výberu toho správneho odtieňa mali venovať dostatočnú pozornosť.

Výrobca tehlového obkladu ponúka mnoho odtieňov, povrchov a textúr. Pred jeho kúpou je dôležité sa v ponuke zorientovať. Ako vybrať správny odtieň? Výber je vecou dizajnu. Ovplyvňuje ho typ budovy, farba strechy, okolité prostredie domu, aj vkus majiteľa.

Klasická tehlovo červená

Tehlové obklady sú vyrobené z prírodnej pálenej hliny. Prírodná tehlová farba bez prísad ako nestarnúca klasika je veľmi obľúbená.

Bordový až hnedý tehlový obklad

Pridaním vyššieho podielu železa v hline pred vypálením vzniká tmavšia variácia - bordovo hnedý obklad.

Colormix

Zmiešaním hnedej a červenej hliny vznikajú zmiešané odtiene farieb - viac odtieňov na jednom tehlovom pásiku.

Nielen farba, ale i povrchová štruktúra určuje výsledný vzhľad obloženej plochy. Pieskovaním vzniká nepravidelná štruktúra povrchu obkladu, čo vytvára hodnoverný obraz starej tehly. 

Dom s tehlovým fasádnym obkladom

 

Farba obkladu podľa vás

Ak potrebujete určitú časť steny presvetliť, je možné ju namaľovať.
Zosvetlenie priestoru napríklad pri terase domu a steny v pozadí záhradného sedenia môže byť vítaným oživením.
Biela stena je čistá a jasná, no vďaka štruktúre tehly nie fádna.
Vyniknú pred ňou kvitnúce kvety a rôzne popínavé rastliny.

Farebná stálosť a trvácnosť

Vonkajší obklad domu je neustále vystavený poveternostným vplyvom v exteriéri. Fasádne obklady sú preto mrazuvzdorné, farebne trvácne a stále.

Predajca tehlových obkladov vám na základe svojich referencií poskytne ukážky použitia jednotlivých odtieňov. Tak si dokážete vytvoriť dokonalú predstavu, ako fasádny obklad vyzerá v skutočnosti.