Tehlový obklad interiér

Dekoračné obklady sa používajú nielen v exteriéri. Obľúbený je vnútorný obklad na stenu izby, obklady okolo krbu, aj stále viac trendy tehlový obklad v kuchyni.

Vnútorné tehlové obklady

Tehla je materiál, ktorý sa používa už od pradávna, no čoraz väčšej obľube sa teší aj dnes. Predstavuje vkusný dekoračný prvok. Jeho postavenie v interiéri je rôzne. Ako doplnok vytvára príjemnú atmosféru, no často je práve tehlový obklad dominantou priestoru. Obklady na stenu majú prírodný vzhľad, teplé farby a kvalitný materiál na vás zaručene zapôsobia.

Stena z tehál vo vašej izbe

Stena z tehál dodáva štýl a špecifický vzhľad každej miestnosti v pracovnom prostredí, aj doma. Pokiaľ by ste tehlovú stenu chceli vytvoriť na už existujúcej stene, použitie skutočnej tehly neprichádza v úvahu. Na rade sú tehlové pásiky. Pokrytie tenkými tehlovými pásikmi je vzhľadom a štruktúrou identické s klasickou tehlou.

Dekoračné obklady stien

Tehlový obklad v izbe je výrazným dekoračným prvkom. Použiť ho môžme na celú stenu, alebo len jej časť. Osobitá atmosféra sa zvýrazní aj v kombinácií s drevom v akejkoľvek forme. K oživeniu inak nevýrazného priestoru prispeje aj tehlový obklad v kuchyni
Tehlové obklady na stenu sa hodia do interiérov nielen  vo vidieckom štýle. Svoje uplatnenie nájdu aj v modernom dizajne.
Krb je dôležitým prvkom miestnosti. Jeho obklad a zosúladenie s okolím podsúva danej miestnosti konkrétnu atmosféru.

Tehlovky v kúpeľni

Energia a teplo, ktoré vyžaruje tehla ako prírodný materiál ľahko premietnete aj do modernej kúpeľne. Tehlová stena pôsobí ako dominantný prvok vo veľkej kúpeľni, rovnako dobre však pôsobí aj tehlou obložená iba časť kúpeľne. Tehlové obkladové pásiky by nemali byť vystavené trvalo vlhkému a agresívnemu prostrediu.

Tehlový obklad v kuchyni

Interiér kuchyne vo vidieckom štýle, aj súčasť moderného interiérového dizajnu. Tehlovú stenu do kuchyne môžte zakomponovať vo vidieckej chalupe, aj modernom mestskom byte. Obklad v kuchyni podsúva historický vzhľad, aj nádych industrializmu v prípade vysokých stropov, či loftových bytov. Pokiaľ vaše múry netvoria tehly, ale i tak by ste radi oživili a zútulnili priestor kuchyne, správnou voľbou sú tehlové obkladové pásiky.