Priemyselný štýl bývania a jeho prvky

Páči sa vám priemyselný štýl a radi by ste niektoré jeho prvky zaviedli do vlastného bývania? Citlivým zakomponovaním niektorých prvkov charakteristických pre štýl industriál docielite žiadaný efekt nielen vo veľkých otvorených loftových priestoroch.

Zvetrané drevo

Drevo, na ktorom sa podpísal zub času je jedným z charakteristických prvkov industriálnych priestorov premenených na loftové bývanie. Vzhľad opotrebovaného dreva je vysoko cenený vďaka teplu a nostalgii, ktoré priestoru dodáva. Staré podlahy zo vzhľadom zašlých čias môžu vo vašom bývaní poslúžiť ako drevený obklad na stenu, staré okenné rámy a dvere sa zase môžu stať ozdobou stien, súčasťou vlastnoručne vyrobeného stola, alebo iného umenia.

Odkryté rúry, potrubia

V priestoroch starých závodov výrazne dominujú inštalatérske potrubia, rúry, či elektrické káble vedené po povrchu steny. Buďte kreatívni a vyrobte si pomocou inštalatérskych trubiek nábytok, poličky, regále. Hodia sa do minimalisticky zariadených interiérov, aj do pracovní.

Tehlové steny

Stavebný materiál, ktorý je odolný, overený stáročiami. Odhalená stena z tehál je pre staré industriálne priestory charakteristická. Ak nedisponujete tehlovou stenou, použiť môžte aj obklad z tehly, ktorý verne imituje skutočnú tehlu. Interiér získa nový, príjemný vzhľad a harmonickú atmosféru.

Betón a železo

Pevnosť a dlhá životnosť sú hlavnými znakmi týchto materiálov. Betón a železné konštrukcie  nachádzame rovnako v starých továrňach a závodoch, aj loftových bytoch. Oceľové stĺpy a trámy sa zámerne zvýrazňujú, nezakrývajú. Do vášho bývania môžte ľahko zakomponovať industriálne svietidlá, oceľové doplnky a nábytok. Čím jednoduchšie línie, tým viac sa priblížite k industriálnemu štýlu.