Nápady pre tehlový obklad interiéru pre váš biznis

Vlastníte reštauráciu, kaviareň, či iný podnik, ktorému by ste radi dodali nového ducha? Prinášame vám zopár nápadov, ako z nevýrazného interiéru vyčariť štýlový podnik a prilákať tak nových zákazníkov okrem výbornej kávičky aj na príjemné posedenie v dizajnovom prostredí, ktorého významným interiérovým prvkom sú tehlové steny/obklady z tehly.

Ak chcete prilákať nových zákazníkov do vášho podniku, nemali by ste okrem kvalitného zákazníckeho servisu a služieb alebo produktov zabúdať aj na to, ako sa budú návštevníci u vás cítiť. Aké prostredie k spríjmneniu voľných chvíľ im ponúknete. Verte, že ak skĺbite krásu interiéru s prozákazníckym prístupom a kvalitou poskytovaných služieb, budú sa k vám s obľubou vracať a noví neustále prichádzať.

Poďme sa teda zamerať na to, ako vytvoriť alebo prerobiť podnik na príjemné prostredie, ktorý bude radosť navštíviť. Prinášame vám zopár inšpirácii zo zahraničných podnikov, ktoré popustili uzdu fantázii a zakomponovaním tehlových obkladov vniesli do interiéru šmrnc a novú perspektívu.

obklady na stenu do reštaurácie

Obklad na stenu v čierno-tehelnom ošate

Výrazné osvetlenie vo forme úzkych lámp v tejto reštaurácii tvorí dokonalý kontrast k čiernej tehlovej stene. Preto sa nebojte experimentovať s farbou tehlových obkladov - nie vždy klasická tehla pristane tomu-ktorému interiéru. V dokonalej harmónii s retro dizajnom stoličiek a ideálnou intenzitou osvetlenia, vykúzlili majitelia tejto reštaurácie veľmi príjemnú a intímnu atmosféru pre návštevníkov. 

Priznaná nedokonalosť tehlovej steny v hlavnej úlohe

Tak toto je naozaj majstrovsky zvolená kombinácia. Nedokonalá, surová tehlová stena tak, ako sa patrí. Farebne dokonale ladí s ostatnými prvkami interiéru a vytvára neobyčajný, elegantný, no zároveň miestami industrálny dojem. Zvolené, prírodne ladené farebné tóny v odtieňoch hnedej, sivej a zelenej sa navzájom perfektne dopĺňajú. V neposlednom rade detail vo forme svetelných rámov na tehlovej stene priláka na ňu ešte väčšiu pozornosť. Dizajnérom, klobúk dolu. 

priznaná tehla v interiéri reštaurácie
tehlový obklad na recepcii v hoteli

Tehlový obklad na stenu nielen do kaviarne

Aj keď je tehlový obklad na stenu skôr trendom "hipsterských" barov či kaviarní, odvážni dizajnéri sa neboja zakomponovať ju aj do interiérov napr. hotelov, biznis centier, moderných kancelárskych priestorov a pod. Ak sa pohráte s farebnosťou a necháte zároveň vyniknúť klasickú tehlovú stenu ako dominantný prvok, nepotrebujete takmer žiadne ďalšie dekoračné prvky. V jednoduchosti je krása - v nedokonalosti tiež.

Nenápadná biela tehla? Prečo nie ?!

Aj keď biela stena zdá sa byť pre niekoho nudnou a chladnou, tehlová stena natretá na bielo už taká nudná nemusí byť. Skúste ju nakombinovať v tradičnej bielo - čiernej kombinácii a dostanete tak nadčasový dizajn, ktorý môžte kedykoľvek pozmeniť jednoduchým doplnením rôznych farebných variácií dizajnových doplnkov (vázy, vankúše, poháre, lampa...)

tehlová stena natretá na bielo pri pulte
rustikálny tehlový obklad v bistre

Zbystrite pozornosť na tehlu v bistre

Obmedzený rozpočet na redizajn či založenie vášho nového bistra? Tehlová stena môže byť riešením. Stavte na klasickú červenú/rustikálnu tehlu a nepotrebujete takmer nič iné. Jednoduchý nábytok, trošku zelene, chic industriálnu lampu a budúci pondelok môžte otvárať. Jasné, preháňam. Obklad steny z tehly vám však naozaj vie pomôcť ušetriť na ďalších doplnkoch, ktoré je niekedy ťažko nakombinovať, ak zrovna nie ste doma v dizajnérskom svete. Tehlou nič nepokazíte a stačí k nej naozaj len málo - sama o sebe je lákadlom pre oči.

Obklady z tehly do barbershopu/kaderníctva

Moderný dizajn s tehlovými stenami sa bude hodiť aj do vášho salónu krásy. V industriálnom prevedení dokonale pristane barbershopom, s ktorými sa v súčasnosti roztrhlo vrece. Tehla v interiéri navyše odkrýva nespočetné množstvo kombinácii - farebných, štýlových, doplnkových. Nebojte sa experimentovať a odlíšte sa od konkurencie.

tehlové steny v kaderníckom salóne

Zdroj foto: https://sk.pinterest.com/