Chcete ''fasa'' fasádu? Vsaďte na fasádny tehlový obklad

Aj keď sa tehlový obklad fasády, resp. tehlový dom viacerým spája skôr s minulosťou alebo tradíciou tehlových stavieb v iných krajinách (napr. Anglicku, Belgicku,krajiny Orientu-Jemen...), čoraz viac sa práve tehla ako stavebný materiál teší obľube architektov. Je to najmä vďaka jej výborným vlastnostiam, širokej škále farebného prevedenia, či dlhej životnosti a nadčasovosti.

radová zástavba tehlových domov v Belgicku

Tehlový obklad fasády - vlastnosti a výhody


Počnúc samotným faktom, že tehla je materiálom prírodným a má teda mnoho zdravotných benefitov, praktických vlastností má hneď niekoľko. Odoláva poveternostným podmienkam a výkyvom počasia, je odolná voči mrazu. Akumulačné vlastnosti tehlového obkladu teda dokážu znížiť vaše výdavky na energie za teplo. Tehlový obklad je nenáročný na údržbu, dlho si zachováva svoj vzhľad i farbu. Stavbám prepožičiavajú veľmi orignálny vzhľad, ktorý je navše nadčasový. V neposlednom rade má výborné akustické vlastnosti - minimalizuje hluk z vonkajšieho prostredia.

fasádny tehlový obklad s predzáhradkou
projekt nového domu s tehlovou fasádou

Zmeňte charakter exteriéru domu pomocou tehlových obkladov/pásikov

Či už plánujete rekonštrukciu vášho domu, chaty alebo sa púšťate do výstavby úplne nového príbytku, tehlovým obkladom nič nepokazíte. Ich veľkou výhodou je jednoduchosť aplikácie, jediné na čo je treba dávať si pozor je, aby ste ich neznečistili špárovacou hmotou. A keď už je reč o špárovacej hmote, aj tu máte na výber niekoľko variánt odtieňov, ktoré v závislosti od farby tehly menia celkový vzhľad tehlového obkladu. Ak máte zateplený dom, nemusíte zúfať - aj zateplená fasáda môže byť "odetá" tehlovými pásikmi, ktoré pripevníte kontaktným spôsobom.

Pozrite si realizácie fasádnych obkladov od nás a v prípade záujmu nás neváhajte kontaktovať.