Obklady na stenu - rôzne inšpirácie

Upraviť si steny v domácnosti je úplne prirodzené, pretože okrem estetiky ich treba aj chrániť. Maľovka či tapety sú klasikou, no rôzne obklady stien sú už na prvý pohľad ohromujúce. Bežne sa používa ako obklad na stenu sklo, kameň, drevo, keramika a tehla, medzi atypické obklady patria napríklad kovové plechy alebo plasty. Chceli by ste mať aj vy doma atypickú stenu? Inšpirujte sa s nami!

stena z tehál

Drevený obklad 

V ponuke drevených obkladov si môžte vyberať z viacerých možností. Od klasických dosiek, cez doskové materiály, ako sú latovky, drevotriesky a podobne. Fantázii sa medze nekladú, len je nutné zvoliť správny druh alebo povrchovú úpravu tak, aby nedošlo k deformácii či zničeniu. Napríklad do kúpeľne sa hodia tvrdé exotické dreviny typu teak, surové drevo by vadilo napríklad blízko krbu alebo pri sporáku, preto sa povrchovo upravuje alebo prekrýva sklom a podobne.

Kamený obklad

Obklady v interiéri môžu byť z prírodného i umelého kameňa. Prírodný variant má jedinečnú kresbu, avšak aj kvalitné umelý kameň (ktorý sa rovnako vyrába z drviny prírodného kameňa) je pohľadovo veľmi verný. "Typovo možno kamenné obklady rozdeliť aj do dvoch skupín - skladaný štiepaný kameň mnohých druhov a rozmerov, alebo doskový - mramor, travertín, vápenec. Taktiež použitie kamenného obkladu nemá obmedzenia. 

Tehlový obklad

Stará pálená tehla bola v minulosti typickým vzhľadom akejkoľvek steny. Dnes sa k tehlovému obkladu opäť vraciame pre jedinečný a tradičný dizajn s trvalým efektom, ktorý sa neopozerá. Tehlový obklad výborne vynikne na krbe, na fasáde i napríklad v spálni. Tehlové obloženie je silne späté s anglickou či holandskou architektúrou. Aj u nás sa tehličky dostávajú veľkej obľube.