Obklady na váš dom

Z našej veľkej ponuky vonkajších obkladov si zaručene vyberiete ten správny na fasádu, sokel, múrik, plot alebo inú plochu. Radi vám poradíme s výberom vhodného materiálu, farebného odtieňa alebo typu obkladu. Nechajte inštaláciu obkladov na nás, prevádzame montáže obkladov na dom, fasádu aj ďalšie plochy. 

tehlový dom

Tehlové fasády sú typické pre angličanov, čo sme mohli vidieť aj vo viacerých filmoch. U nás sa režné murivo spája skôr s industriálnou architektúrou ale  aj v menšom množstve rodinných domov. Napriek tomu môžte byť aj vy originálni a mať krásnu a zaujímavú alternatívu povrchovej úpravy domu.

Súčasné novodobé trendy v stavebníctve čoraz častejšie vynášajú do popredia kombináciu starších architektonických štýlov s modernými prvkami novodobých technológií. Jedným z nich je aj systém odvetrané fasády, ktorá na prvý pohľad vyzerá ako niekoľko sto rokov staré režné murivo. Ako nosná konštrukcia je uvažovaný betón, prípadne tehlové murivo. 

Tehlové obkladové pásiky aj pálenej tehly sú vyrábané z prírodných materiálov. Sú kvalitné a vhodné pre realizáciu veľkého množstva rôznorodých projektov, a to aj pokiaľ riešite vhodný zatepľovací systém. Keramické obklady - "pásky" - sú vhodné ako pre vonkajšie obklady, tak pre obklad interiéru: sú ako stvorené pre fasády domov i veľkých objektov, obklad prvkov interiéru, zateplenie. K rôznym typom pálených pásikov môže byť vhodné iné lepidlo a iná škárovacia hmota.

Oproti tradičným tehlovým fasádam je u tých moderných jeden zásadný rozdiel: zatiaľ čo kedysi boli obvodové múry z plných neomítaných tehál, ktoré tvorili aj charakteristickú farebne heterogénne fasádu, súčasné moderné stavby pod tehlovú fasádou ukrývajú dômyselný systém a tehly či pásky sú de facto iba povrchovou úpravou.

Výhody tehlovej fasády

  • Použitie odľahčených obkladových pásikov v imitácii tehlového muriva či kameňa v prípade týchto systémov zvyšuje nielen estetickú hodnotu, ale aj životnosť celého zatepľovacieho systému.
  • Takéto zateplenia je vysoko odolné proti mechanickému poškodeniu, a preto je veľmi vhodné jeho použitie pri vstupoch do objektov a priestorov s požiadavkou na väčšiu odolnosť.
  • Po ošetrení povrchu lakom SI sa navyše zvýši ochrana pred zašpinením aj samočistiace vlastnosť povrchu.
  • Vyššia paropriepustnosť povrchové súvrstvia proti štandardným obkladom
  • Obkladové pásiky z ľahčeného betónu predstavujú nižšiu priťaženie konštrukcie a tým menšie nároky na množstvo kotviacich prvkov
  • Špeciálne rohové pásky pre tehlovú väzbu
  • Možnosť práce svojpomocne s preškolením v mieste zdarma